Solicită ofertă

Angajare content writer

Ne mărim echipa!

Căutăm o persoană pasionată de comunicarea scrisă, descrierea produselor și de modul în care se transmite un mesaj în mediul online. Consideri că te-ai potrivi cerințelor noastre, dar și că te-ai putea dezvolta alături de noi? Așteptăm cu drag CV-ul și câteva rânduri despre tine pe adresa de e-mail hr@pick-up.ro

Responsabilități:

  • Administrare și actualizare descrieri produse atât pentru proiectele noastre, cât și în cadrul colaborărilor pe care le stabilim;
  • Analiza situației curente și optimizarea acestuia;
  • Creare Buyer Persona și analiza publicului țintă pentru partenerii noi;
  • Dezvoltare plan editorial și cercetare pentru îmbunătățirea strategiei Social Media- Webshop, Site de prezentare, într-un mod creativ;
  • Creare conținut atractiv și original (vizual și text);
  • Colectarea informațiilor necesare din multiple surse (surse instituționale, bibliografie specifică, experți în domeniu, comunitate, de pe teren, de la fața locului);
  • Creare conținut specific pentru mediul Online» conținut unic și original, prezentat într-o manieră interesantă și atractivă;
  • Creare și publicare conținut specific pentru articole pe teme date (articole SEO; Blog).

Cerințe:

  • Experiență pe un post similar reprezintă un avantaj, dar nu este o cerință obligatorie;
  • Să fii pasionat de scris, de mediul online și de modul în care le poți transmite și celorlalți o idee, o stare de spirit, o informație;
  • Să fii creativ în exprimare, să fii curios și să ai foarte multă atenție la detalii;
  • Abilități de editare a fotografiilor (crop, contrast, colaje) și editare în programe tip GIMP, Photoshop;
  • Cunoștințe tehnice de bază, precum lucrul în Microsoft Office, navigarea rapidă prin mediul online, înțelegerea modului de funcționare a unui website – la modul general;
  • Foarte bune abilități de a colecta informații, de a te documenta pe subiectele abordate, de a comunica și aduna informații de la experți în diverse domenii;
  • Cunoștințele avansate de limba română (gramatică, sintaxă) sunt obligatorii, bineînțeles;
  • Avantaj: cunoștințe de SEO & OpenCart.

Beneficii:

  • pachet salarial atractiv;
  • oportunitate de dezvoltare prin cursuri de formare profesională;
  • mediu de lucru plăcut;
  • contract de muncă pe perioadă nedeterminată.

Descrierea companiei:

Prezentă de 16 ani pe piața din România, societatea PICK UP SRL este lider în domeniul comercializării accesoriilor pentru utilitare pick up, 4x4 și off road.

Societatea reprezintă companii de renume mondial din domeniu, cum ar fi: WARN, ALPHA, AEROKLAS, VISIONX, MEYER etc.

Din anul 2016 societatea noastră este de asemenea și producător de accesorii auto OEM.

Despre noi

Pick Up SRL a luat nastere cu doar 2 angajati in anul 2004 din pasiune pentru utilitarele pick-up, vehiculele 4x4 si off-road. De la bun inceput ne-am facut remarcati in cadrul reprezentantelor auto care aveau in gama asemenea utilitare si cu care am inceput o colaborare care inca dureaza si in ziua de azi.